Odwiedzamy ciekawe miejsca #2 park Mikrokosmos

Półtorej godziny jazdy samochodem od Warszawy, na terenie województwa łódzkiego położone jest wyjątkowe miejsce dla miłośników motyli, biedronek, ważek i innych owadów, a także całego mikro-świata. W lipcu dwiedziliśmy to miejsce rodzinnie i niniejszym dzielę się kilkoma słowami refleksji. 🦋🐛🐜🐞🐝

Mikrokosmos to park tematyczny poświęcony światu owadów (choć nie tylko). Park urządzony jest w scenerii małego ogrodu botanicznego. Wiele roślin, które mijamy idąc wydreptanymi ścieżkami jest opatrzonych odpowiednim podpisem. Oprócz roślin, są tutaj gigantyczne owady, miejsca do zabaw i odpoczynku. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

To, co najbardziej przykuwa uwagę i jest największą atrakcją parku to olbrzymie owady. Niektóre zerkają na nas z wysokości (jak ogromna gąsienica), inne są na wyciągnięcie ręki i możemy ich dotknąć. Wszystkie owadzie eksponaty są opisane, więc w razie czego możemy doczytać, na kogo właśnie patrzymy.

image004image032image286image177

image190

image220image095image101image140image142image143image144image051

Na terenie parku są też miejsca, gdzie można wygodnie przysiąść, by odpocząć. Są huśtawki z lin, hamak, drewniana bujawka i plastikowe leżaki. Jest też bar, w którym można kupić ciepłą przekąskę lub coś słodkiego. Podają tam smaczną kawę z ekspresu. Dla dzieci przygotowano dodatkowe atrakcje: plac zabaw, ścieżki dydaktyczne, górę wspinaczkową, piaskownicę z zabawkami, zjazd linowy typu TYROLKA, zakręconą zjeżdżalnię, wieżyczkę, huśtawki, bocianie gniazdo, małą sztuczną plażę oraz sklep z lodami i łakociami. Dużo tego, prawda? A chyba jeszcze nie wszystko wymieniłam.

image200image138image137image136image135image220

image267

image012image272image275image278

Oprócz owadów w gigantycznych rozmiarach atrakcją parku jest ścieżka dydaktyczna z olbrzymimi bakteriami i wirusami. Podobnie, jak owadzie giganty, wirusy także są opisane (przystępnym językiem). Przyznam, że czytanie dołączonych plakietek było dla nas równie interesujące, co przerażające. Tyle okropnych wirusów w jednym miejscu! Dobrze, że to tylko makiety. Dowiedzieliśmy się naprawdę sporo na temat mikro-świata.

image193image194image195image199image203image205image209image211

W parku jest wiele drzew iglastych, a pod nimi szyszki i igły. Pewnie z tego powodu trochę brakowało mi bujnej, soczystej zieleni. Owszem, było wiele roślin, ale też zauważyłam, że spore połacie trawy były wypalone przez słońce. Nie wszystkie ścieżki były wyłożone płytami, po których można by przyjemnie stąpać. W miejscach, gdzie dróżki i mostki wyłożone były drewnem zauważyć można było „ząb czasu”.  Lusia, która w czasie wycieczki dopiero, co nauczyła się stawiać pierwsze kroki, często upadała na pupę i była po prostu brudna lub zakurzona. Pewnie dla rodzin ze starszymi dziećmi to nie problem, jednak nam trochę to przeszkadzało, więc szczerze o tym piszę. Mimo wszystko wycieczka bardzo nam się podobała i spędziliśmy w parku kilka miłych godzin.

Poniżej znajdziecie adres i kilka istotnych informacji na temat Parku Mikrokosmos.

Park edukacyjno -rozrywkowy Mikrokosmos

ul. Pasikonika, 97-225 Ujazd (klik do mapy)

Parking bezpłatny: na posesji

 

Dni oraz godziny, w których park jest otwarty dla turystów indywidualnych znajdują się w interaktywnym kalendarzu i różnią się w poszczególnych miesiącach. Najlepiej więc zajrzeć na stronę internetową -> https://www.mikrokosmos.edu.pl/

Polecam Wam odwiedziny w Parku Mikrokosmos! To obowiązkowy punkt na mapie każdego wielbiciela mikro-świata.

 

Martyna

                                                                                      🦋🐛🐜🐞🐝

Jeśli spodobał ci się ten wpis, proszę, podziel się nim ze znajomymi, korzystając z poniższych przycisków i polub naszą stronę na facebooku, żeby być na bieżąco (klik).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s