Proszę mnie przytulić czyli książka (nie tylko) na Dzień Taty.

-Proszę mnie przytulić!

Tak czasami mówi do mnie żartobliwie mój mąż. Pewnego dnia postanowiłam dać mu wyjątkowy prezent – książkę… dla dzieci! Jakie było jego zaskoczenie, gdy zobaczył tytuł! Śmiał się długą chwilę, bo to przecież jego powiedzonko. 😉 A książka bardzo mu się spodobała. Jest idealna na dzień taty, zwłaszcza, że opowiada o niezwykłej relacji – ojca z synem.

image001

Na muchy w nosie przytulmy łosie – czyli niedźwiedzi sposób na udany dzień.

Otóż to! Jest pewien sposób, który sprawia, że muchy z nosa odlatują, a niebo się rozchmurza. Wystarczy…

Kogoś przytulić! Wie o tym doskonale Tata Niedźwiedź narysowany kreską Emilii Dziubak, który postanawia przekazać tę ważną mądrość swemu synowi. Tak zaczyna się ich wspólna przygoda. Przytulają każdego, kogo spotykają na swej drodze. Anakondę tulą tak jak lubi czyli bardzo bardzo mocno, zaś malutką gąsieniczkę najdelikatniej jak potrafią. Każdego trochę inaczej, bo w końcu nie każdy lubi tak samo. Spotykają jeszcze łasicę, starego łosia, wilka, bobra, a nawet leśniczego, od którego na wszelki wypadek biorą strzelbę na przechowanie. A to jeszcze nie wszyscy!

Wędrują razem przez las, aż w końcu uświadamiają sobie, że o kimś zapomnieli. O kimś bardzo ważnym!

O kim? Koniecznie przeczytajcie, bo to poruszająca opowieść dla każdego, prosta historia z ważnym przesłaniem. Wyjątkowe są również ilustracje Emilii Dziubak. Mmmm… Po prostu pięknie!

image002image003image004image005image006image007image008image009image010image011image013

Proszę mnie przytulićimage012

Autor: Przemysław Wechterowicz

Ilustracje: Emilia Dziubak

Wydawnictwo Ezop 2013

Liczba stron: 34

Wiek czytelnika: 4+

Książka otrzymała Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy 2014 w kategorii literatura dla dzieci i młodzieży oraz wyróżnienie w Konkursie Książki Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej w 2013 roku. Jest wpisana do katalogu Białych Kruków „White Ravens 2014” książek z całego świata rekomendowanych przez Internationale Jugendbibliothek i na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Na podstawie książki został nakręcony serial animowany pt. Przytul mnie, który od 15 kwietnia 2017 można oglądać w soboty i niedziele w telewizji Puls 2. Serial ma swoją stronę internetową oraz funpage na Facebooku.

 

UWAGA! Z okazji Dnia Taty 24 i 25 czerwca czerwca w sieci kin Helios (klik) odbędzie się specjalne wydarzenie związane z tym serialem. W 42 kinach tej sieci (ubolewam, że nie ma ich w Warszawie) w ramach akcji „Zabierz mnie Tato do kina!” zostaną zaprezentowane wszystkie odcinki serialu.

 

Przytulam Was mocno!

Martyna

 

***

Jeśli spodobał ci się ten wpis, proszę, podziel się nim ze znajomymi, korzystając z poniższych przycisków i polub naszą stronę na facebooku, żeby być na bieżąco (klik).

 

Reklamy

2 myśli w temacie “Proszę mnie przytulić czyli książka (nie tylko) na Dzień Taty.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s