Same hity! Czyli nasza nietypowa lista zabawek.

Są u nas zabawki i ZABAWKI. Są takie, na które Helena spojrzy, czasem weźmie do ręki, położy, odłoży, przejdzie dalej. A są takie które cieszą zawsze, mają swoje miejsce w rutynie dziennej, są wykorzystywane na różne sposoby. Sporą część z nich stanowią przedmioty, które nie zostały wyprodukowane z myślą o dziecięcej zabawie. Dzisiaj prezentuję Wam nasze top 5 nietypowych zabawek Heleny.

Miejsce 5

DSC_7075Tubki- małe, duże, pękate i puste. Z tego co wiem, nie tylko Hela przepada za tubkami. W czym tkwi fenomen tubkowego szaleństwa? Nie wiem, ale nie raz tubka dana do małej rączki uspokoiła Helenę na przewijaku i umożliwiła spokojną zmianę pieluchy.

Miejsce 4

DSC_7081

 Pudełko z herbatą,  to nasz ostatni hit. Szeleści zewnętrzna folia, szeleszczą torebki w środku. Pudełko łatwo chwycić, nie jest ciężkie. Tu literki, tam kod kreskowy- same atrakcje!

Miejsce 3

DSC_7074Zakrętki świetnie się gryzie, szura nimi po podłodze. W kąpieli raz toną a innym razem się unoszą na wodzie- taka magia!

Miejsce 2

DSC_7065Stare drewniane korale. Jak się okazuje, wydają atrakcyjnie głośny dźwięk, gdy się rzuca nimi na podłogę. Ostatnim odkryciem jest możliwość grania za pomocą korali na cymbałkach (!). Poza tym można nakładać je tacie na głowę, a potem zdejmować, by za chwilę znowu nałożyć itd.

Miejsce 1

DSC_7094

Pokrywki na miski. Dostaliśmy w prezencie na święta. Same, bez misek. Nie bardzo miały co przykrywać i przeleżały sobie ponad rok w szufladzie. Pewnego dnia szukając czegoś, co zainteresuje Helenę na dłużej niż 30 sekund, wyjęłam je w nadziei, że się nimi pobawi. I okazało się, że to prawdziwy hit! Wykorzystując pałeczkę do dzwonków można grać na nich jak na bębnach- naprawdę zaskakująco dobrze brzmią. Przykładamy je do twarzy robiąc różne śmieszne miny ze spłaszczonym nosem czy ustami jak u glonojada. Helena przepada też za „noski, noski” czy buziakami w wersji z pokrywkami między naszymi twarzami.

Wasze dzieciaki też lubią bawić się takimi ‚zabawkami’? Co umieścilibyście w top piątce?

Pozdrawiam!

Magda

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s