Raz, dwa, trzy! – wyróżnione książki dla maluchów

Na serię Raz – dwa – trzy cudnie zilustrowaną przez Joannę Bartosik trafiłam już jakiś czas temu. Te kartonowe książeczki dla najmłodszych dostały wyróżnienie w 2015 roku w konkursie TRZY/MAM/KSIĄŻKI organizowanym przez Instytut Książki (klik).

Na początku grudnia wzięłyśmy z Lusią udział w mikołajkowym konkursie facebookowym organizowanym przez kwartalnik Ryms i jakaż była nasza radość, gdy wszystkie trzy książeczki wygrałyśmy. 🙂

image001

„RAZ, dwa, trzy – patrzymy” – to póki co nasza ulubiona z serii. Nic dziwnego, bo dedykowana jest dzieciom już kilkumiesięcznym. Ilustracje utrzymane w kolorystyce biało-czarno-czerwono-żółtej pozwalają maluchowi skupić uwagę na obrazkach. Tekstu nie ma wcale, autorka rezygnuje z niego na rzecz obrazu. Z ilustracji zalotnie uśmiechają się do nas kotek, piesek i myszka, ale nie tylko. Ilustratorka wykorzystała fakt, iż małe dzieci lubią przyglądać się twarzom i w tej książce uśmiecha się wszystko. Także banan i chmurka. 🙂

image003

image007image008image009

„Raz, DWA, trzy – słyszymy” to kolejna książeczka z serii. Tutaj z kolei autorka skupia się na rozwijaniu zmysłu słuchu. W książce znajdziemy kontrastowe ilustracje, a przy nich proste dźwiękonaśladowcze wyrazy jak TRUTUTUTU, KRA, KRA czy GADU, GADU, GADU. Wspólne czytanie tekstów i oglądanie obrazków to świetna zabawa dla maluchów!

image002

image010image011

„Raz, dwa, TRZY – mówimy”  to trzeci tomik z serii.  Książka będzie przydatna dla 2, 3-latków, które zaczynają swoją przygodę z mówieniem. Czytanie prostych tekstów wspiera naukę i rozwój mowy, a ponadto pomaga zapamiętać zwroty grzecznościowe, np. „dzień dobry” czy „poproszę”.

image004

image005

image006

Seria Raz, dwa, trzy…

autorka: Joanna Bartosik

Wydawnictwo: Widnokrąg, 2016

każda po 20 kartonowych stron

cena okładkowa: 20 zł każda

wiek czytelnika: 0-3 lata

Polecam! 🙂

Martyna

Reklamy

5 myśli w temacie “Raz, dwa, trzy! – wyróżnione książki dla maluchów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s